Akademia PORR

Webinarium “TUNELOVE” cz.3

PORR S.A zaprasza wszystkich studentów Wydziałów i Kierunków Budownictwa na webinarium poświęcone budowie tuneli

w Świnoujściu i Bolkowie.

31 stycznia, godz. 10.00 – 11.30

Organizator:

Patroni naukowi:

DOWIESZ SIĘ:

jak wygląda model geologiczny tunelu w Bolkowie

na czym polega projektowanie tunelu w technologii NATM

jak wykonywane są i jak współpracują z górotworem elementy obudowy wstępnej tunelu

jak prowadzone jest drążenie tunelu

dni
godzin
minut
sekund

POZNAJ EKSPERTÓW

prof. dr hab. inż. Marek CAŁA

Profesor nauk technicznych, uznany specjalista w zakresie: budownictwa górniczego i budownictwa podziemnego w tym tunelowego, geomechaniki, geotechniki, mechaniki gruntów, zastosowania metod numerycznych w geomechanice. Autor ponad 200 publikacji i patentów oraz ponad 400 opracowań i ekspertyz dla potrzeba przemysłu i gospodarki z tego zakresu. Wieloletni pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej. Obecnie Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH. Członek wielu międzynarodowych organizacji naukowych z zakresu geomechaniki, geotechniki i budownictwa tunelowego. Prezydent Międzynarodowego Komitetu Organizacyjnego Światowych Kongresów Górniczych.

Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH

Norbert Hoerlein

Absolwent Wyższej Technicznej Szkoły Inżynierii Lądowej w Wiedniu. W trakcie swojej pracy w budownictwie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Zarządzał budową wielu tuneli w najróżniejszych technologiach realizowanych na terenie Europy – Austria, Niemcy, Włochy, Norwegia. Wybitny specjalista w zakresie NATM. Aktualnie zatrudniony jako Kierownik Projektu, zarządza z ramienia PORR BAU GMBH budową tunelu TS-26 na odcinku S-3 Bolków – Kamienna Góra.

PORR BAU GMBH, Kierownik Projektu budowy tunelu TS-26

Wojciech Nowak

Absolwent kierunku Budownictwo w specjalności Budownictwo Podziemne na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych Projektowanie Geotechniczne na SGGW w Warszawie. Od 10 lat w firmie PORR zajmuje się budownictwem podziemnym i tunelowym. Doświadczenie zawodowe rozpoczynał od pracy w biurze projektów we Wrocławiu przechodząc następnie do realizacji szeregu projektów tunelowych takich jak: Tunel kolejowy na Lotnisko Okęcie w Warszawie, Tunel tramwajowy Franowo w Poznaniu czy Tunel DTŚ w Gliwicach. Jest zaangażowany w budowę tuneli w Bolkowie oraz Świnoujściu poczynając od etapu pozyskania kontraktu poprzez etap projektowy aż po ich realizację. Od 2018 r. odpowiada za koordynację prac projektowych na kontrakcie S3 odc. Bolków – Kamienna Góra. Pełni funkcję Kierownika ds. technicznych i projektowych na kontrakcie w Świnoujściu odpowiadając za prace projektowe.

PORR S.A. , Kierownik ds. projektowania tuneli

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy technicznej? Skontaktuj się z nami!

tel. 794 700 307 mail: biuro@tvip.pl