Akademia PORR

Webinarium “TUNELOVE” cz.2

PORR S.A zaprasza wszystkich studentów Wydziałów i Kierunków Budownictwa na webinarium poświęcone budowie tuneli

w Świnoujściu i Bolkowie.

25 października, godz. 10.00 – 11.30

Organizator:

Patroni naukowi:

DOWIESZ SIĘ:

jak zostały zaprojektowane i wykonane odkryte części tunelu w Świnoujściu

jak jest zbudowany i jak działa TBM

jaki jest stan zaawansowania prac na budowie w Świnoujściu

dni
godziny
minuty
sekundy

POZNAJ EKSPERTÓW

Piotr Flisiak

Absolwent kierunku Budownictwo Specjalne i Geotechnika na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany budownictwem podziemnym i tunelowaniem. Pierwszy raz na budowie metra w Warszawie gościł w 1986, w wieku dziewięciu lat, gdzie ponownie trafił w 2005 roku już jako dyrektor techniczny odpowiedzialny za wdrożenie zmechanizowanych systemów drążenia tuneli. Cel osiągnął, realizując największe na ów czas projekty mikrotunelowe, oraz pierwszy w Polsce tunel metodą TBM. W ramach polsko-hiszpańskiego konsorcjum odpowiedzialny był za pozyskanie kontraktu na realizację tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Obecnie odpowiada za realizację tunelu pod Świną. Zagadnieniami związanymi z bezwykopowymi technologiami budowy infrastruktury podziemnej zajmuje się od 20 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowie dróg i kolei. Jest członkiem SIDIR.

Dyrektor Kontraktu połączenia komunikacyjnego wysp Wolin i Uznam

dr Rafał Kuszyk

Specjalność – geotechnika i budownictwo podziemne.Autor publikacji z zakresu geotechniki i budownictwa tunelowego. Ukończył studia podyplomowe „Mechanized Tunnelling’ na Politechnice w Turynie. Jest zaangażowany w budowę II linii metra oraz tuneli w Łodzi i Świnoujściu. Autor m.in. analiz numerycznych drążenia tuneli oraz warunków hydrogeologicznych realizacji głębokich wykopów.Członek Zarządu Oddziału Stołecznego Polskiego Komitetu Geotechniki.

Adiunkt w Zakładzie Geotechniki, Mostów i Budowli Podziemnych w Instytucie Dróg I Mostów, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska

Łukasz Ledziński

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej - specjalizacja: Mosty i Budowle Podziemne. Od początku związany z budownictwem podziemnym oraz budową metra w Warszawie poczynając od pracy dyplomowej „Stacja Metra A19 Marymont projekt koncepcyjno-konstrukcyjny” poprzez budowę Stacji Metra A18 Pl. Wilsona w firmie Hydrobudowa-6 a kończąc na koordynacji prac projektowych w zakresie konstrukcji w Biurze ILF dla Centralnego Odcinka 2 linii metra. Przez 9 lat dyrektor Oddziału Ścian Szczelinowych w firmie KELLER Polska oraz koordynator zarządzający technologią ścian szczelinowych w Dywizji EMEA koncernu KELLER. Aktualnie Dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w firmie Stump Franki, należącej do koncernu PORR.

Stump Franki sp. z o.o., Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju

Wojciech Nowak

Absolwent kierunku Budownictwo w specjalności Budownictwo Podziemne na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych Projektowanie Geotechniczne na SGGW w Warszawie. Od 10 lat w firmie PORR zajmuje się budownictwem podziemnym i tunelowym. Doświadczenie zawodowe rozpoczynał od pracy w biurze projektów we Wrocławiu przechodząc następnie do realizacji szeregu projektów tunelowych takich jak: Tunel kolejowy na Lotnisko Okęcie w Warszawie, Tunel tramwajowy Franowo w Poznaniu czy Tunel DTŚ w Gliwicach. Jest zaangażowany w budowę tuneli w Bolkowie oraz Świnoujściu poczynając od etapu pozyskania kontraktu poprzez etap projektowy aż po ich realizację. Od 2018 r. odpowiada za koordynację prac projektowych na kontrakcie S3 odc. Bolków – Kamienna Góra. Pełni funkcję Kierownika ds. technicznych i projektowych na kontrakcie w Świnoujściu odpowiadając za prace projektowe.

PORR S.A. , Kierownik ds. projektowania tuneli

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy technicznej? Skontaktuj się z nami!

tel. 794 700 307 mail: biuro@tvip.pl